!

Fyll i det här fältet.

Hämtar...

MENY

SÖK

Torget

Ni kan alltid nå oss via e-post  torget@fristaden.se!

För att hyra gemensamhetslokalen - mejla torget@fristaden.se

 

Styrelsen för Brf Torget 2018-2019

Nedan ser ni vilka som är med i styrelsen för Brf Torget i Solna, samt olika ansvarsområden. Ni är välkomna att kontakta oss per e-post eller telefon, alternativt via meddelande i brevlådan på Huvudstagatan 1D. 

Föreningens e-postadress är Torget@fristaden.se 

Vi ber er tänka på att inte ringa sent på kvällen eller tidigt på morgonen.

Ledamöter

Ordförande: Birgitta Ekelin bor i 1C.
Tfn: 070-911 94 11, e-post:birgitta.ekelin@fristaden.se 
Hanterar: Kontakt med hyresgäster, kontakt mäklare, nycklar. 

Ekonomiansvarig: Sven-Olof Sköld bor i 3A.
Tfn: 073-645 14 77, e-post:svenolofskold@gmail.com Hanterar: Fastighetens ekonomi, fastighet - teknik, kontakt försäkringsbolag.

Sekreterare: Elisabeth Frisén bor i 1C.
Tfn: 070-623 10 63, e-post:elisabeth.frisen@ownit.nu
Hanterar : Andrahandsuthyrning, garageplatser och webb.

Ledamot Charlotte Ander bor i 1D.
Tfn: 08-26 11 28, e-post:ander.solna@gmail.com
Hanterar: Nyinflyttade medlemmar, lägenhetsbesiktning vid avflyttning, porttelefon.

Ledamot Lars Birkstedt bor i 1B.
Tfn: 070-550 84 26, e-post:lars@birkstedt.se
Hanterar: Fastighet - teknik, hissar.

Suppleanter

Christer Berg bor i 1D.
Tfn: 070-753 18 12
Eva Wincent bor i 1C.
Tfn: 070-372 12 60, e-post:e.wincent@gmail.com
Per-Åke Jägrén bor i 1C.
Tfn: 070-850 19 11, e-post:per-ake.jagren@comhem.se
Jonas Malmberg bor i 1D.
Tfn: 076-635 06 88, e-post: jonas@djem.se
Hanterar: It-grupp för förenings del i Fristadens hemsida. 

Dokument

Torget Årsredovisning 2017.pdf 2018-05-31
Stadgar2017.pdf 2017-07-25
Torget Årsredovisning 2016 .pdf 2017-06-19
Torget årsredovisning 2015.pdf 2016-06-01
Torget årsredovisning 2014.pdf 2015-07-20
Ordningsregler för Fristadens samlingslokal.docx 2016-01-08
Ansökanombyggnad.pdf 2015-08-29

Uppdaterad 2018-06-17